Haber

Avusturya’da farklı dini toplulukların katılımıyla iftar programı düzenlendi

Avusturya’nın başkenti Viyana’da çeşitli dini cemaatlerin temsilcilerinin katılımıyla iftar programı düzenlendi.

Avusturya Ulusal Meclisi Başkanı Wolfgang Sobotka, Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun’un yanı sıra başta Katolik ve Musevi cemaati olmak üzere çeşitli dinlerin temsilcileri, Avusturya İslam Cemaati’nin (IGGÖ) düzenlediği iftar programına katıldı. Niederösterreich Sarayı’nda resmi makamlar tarafından ülke. .

Programa katılamayan Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen ve Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig’in görüntülü mesajları konuklarla paylaşıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İGGÖ Lideri Ümit Vural, Ramazan ayının kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının ortaya çıktığı bir dönem olduğunu belirtti.

“Ramazan şükür ayı”

Vural, Ramazan ayının aynı zamanda fedakarlık, huzur ve şükür ayı olduğunu belirterek, insanların sahip oldukları nimetlere birden fazla şükretmediklerini, sahip olduklarının kıymetini tam olarak anlamadıklarını, dolayısıyla özellikle bu ayda daha çok şükretmek, değer vermek ve kıymetini bilmek gerekiyor. altı çizili

Avusturya İslam Cemaati olarak bu ramazanda şükür konusunu ele alacaklarını kaydeden Vural, “Ramazan ayı boyunca bizleri yaratan Rabbimize şükrümüzü daha güçlü bir şekilde ifade etmeye çalışacağız. İnsanlara da şükranlarımızı sunacağız.” ile yaşıyoruz.” dedi.

Manevi iklime vurgu

Avusturya Ulusal Meclis Başkanı Wolfgang Sobotka, Ramazan ayı öncesi Fas’ta bulunduğunu ve Ramazan öncesi hazırlıkları yerinde gözlemleme fırsatı bulduğunu belirterek, “Avusturya İslam Cemaati, diğer dini gruplar gibi, ülkedeki manevi iklimin zenginliğine katkıda bulunuyor. Avusturya.” söz konusu.

Dijitalleşmeyle birlikte sosyal hayatın çok hızlandığını ve insanların büyük çoğunluğunun rüzgara kapıldığını belirten Sobotka, “Toplumun çoğunluğunun maddi ve manevi değerini tam olarak anlaması için dini cemaatlerin katkısı çok değerli. sahip oldukları imkanlardan dolayı minnettarım.Bir bakış açısı sunmak için çaba harcayan cemaatlere teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından programda Yeden Ensemble Müzik Kümesi tasavvuf müziğinin çeşitli eserlerini seslendirdi.

agacorenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu