Haber

Okul öncesi eğitimde “bedava yemek” uygulaması başladı

Okul öncesi eğitimde “bedava yemek” uygulaması başladı

KIRIKKALE – Kırıkkale’de 2022-2023 eğitim-öğretim yılı ikinci yarıyılın başlamasıyla birlikte anaokulu ve anaokullarında tüm öğrencilere “ücretsiz yemek” uygulaması başladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle eğitime verilen ortaokulun ardından 71 ilde okul öncesi, ilk ve ortaokullarda eğitim dönemi başladı. Kırıkkale’de ikinci dönemin başlamasıyla birlikte anaokulu ve anasınıflarındaki tüm öğrencilere de “ücretsiz yemek” veriliyor. Ayrıca 500’den fazla depremzede öğrenci yeni okullarında eğitimlerine başladı.

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu yaptığı açıklamada, deprem bölgelerinden gelen öğrencilerin yeni arkadaşları ve öğretmenleri ile derslere başladığını söyledi. Telefoncu, depremden etkilenen 500’den fazla öğrencinin okullara nakledildiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatıyla okul öncesi tüm öğrencilere ücretsiz yemek uygulamasına başlandığını belirten Phonecu, “Ayrıca ulaşımlı eğitim veren kurumlarımızda ve engelli okullarımızda ihtiyaç sahibi çocukların yemekleri de veriliyor. pansiyonlar bakanlığımız tarafından ücretsiz olarak veriliyor. Böylesine zor bir dönemde tüm çocuklarımıza afiyet olsun diyor. Başarılar diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu