Haber

TDV destekli öğrenciler için sömestr kampı başladı

Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) 17 ilde burs sağladığı 1599 öğrenciye yönelik “2023 Dönem Kampı” başladı.

Vakfın açıklamasına göre, öğrencilerin mesleki, kişisel ve akademik gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen kampta, yüz yüze ve yüz yüze görüşmeler, söyleşiler, atölye çalışmaları ve geleneksel el sanatları etkinlikleri gerçekleştiriliyor. cevrimici egitim.

Kamp katılımcılarından Hacı Bayram Veli Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Servet Mustafa Keskin, Türkiye’nin birçok ilinden gelen öğrencilerle iç içe olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Büşra Parıltı Turan, birçok kaliteli etkinliğe ev sahipliği yapan TDV’nin kampında olduğu için kendisini şanslı hissettiğini kaydetti.

Aynı bölümün 3. sınıf öğrencisi Enes Sancak, “4 yıldır ilahiyat fakültesinde bursiyerlik yapıyorum. İlahiyat akademisine girdiğim günden itibaren vakıf kamplarının çoğuna katıldım. Sadece eğitim değil, arkadaşlarımızla olan dostluk ve bağımızı da tesis eden Türkiye Diyanet Vakfı’na teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Dönem kampı 11 Şubat’a kadar devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu